U19: Phoenix - X
Hozzáadva: 2015-01-12 21:57:06
Hatalmas küzdelemben 3-3-as döntetlent értek el a Krokodilok a Phoenix ellen az U19-es bajnokság 3-ik fordulójában.

Tökéletes körülmények fogadták a csapatokat az Érd Arénában, hasonló színvonalú sportcsarnokban talán csak Miskolcon és Debrecenben rendeztek eddig itthon floorball mérkőzést.

Az Érd Aréna küzdőtere (a kép a Magyar Kupa meccsen készült)

A Krokodiloknál bemutatkozott a decemberben érkezett Holndonner Milán, így a két védőpár mellett (Kvasznicska - Horváth G., Lukácsi - Saranyik) három támadosorral indultak neki a mérkőzésnek, Tóth K. - Hoffmann - Medica, Rózsa - Tóth Á. - Holndonner, Horváth B. - Luttenberger - Magyar összeállításban. A kapuban a magyar női válogatott vb selejtezőre utazó csapatába frissen beválogatott Babusa Karolina állt.

A "tűzmadarak" sok passzos, gyors, kombinatív játékára tömör védekezéssel, az átadási sávok elvágásával, blokkokkal, előre pedig gyors, célratörő, aggresszív játékkal készültek a "hüllők". Az alaphangot néhány nagy védéssel Babusa megadta, és elöl is adódtak lehetőségek, ám a vezetést a vendégek szerezték meg a 10-ik percben. (0-1)
Az egyenlítésre nem kellett sokat várni, Holndonner Milán követte a hagyományokat, és Tóth Ádám, valamint Tóth Krisztián után ő is betalált az első mérkőzésén Saranyik átadásából. (1-1)

Holndonner fogadja a gratulációt első Krokodil gólja után

Alig egy perccel később Hoffmann Tamás lőtt akkora gólt, amekkorát szinte nem is illik. Az OB1-ben is végre vitézkedő, U19 válogatott csatár egy kiugrás után szétlőtte a hosszú felsőt! (2-1)
A Krokodilok öröme azonban nem lehetett teljes, mert Tóth Krisztián megsérült, nem tudta folytatni a játékot.

A két sorra átállt Krokodilok játéka a második harmadban is nagyon jól működött, hiába birtokolta többet a labdát a Phoenix, nagy gólhelyzetet alig tudtak kialakítani, és amikor kellett, Babusa is a helyén volt.
Sőt, Hoffmann újabb góljával már kettő volt közte, (3-1) azonban a játékrész vége előtt szépítettek a vendégek. (3-2)

Nagyszerűen működött a Krokodilok védelme, a képen Lukácsi blokkol egy lövést

A teljesen nyílt mérkőzésen így az utolsó 20 percre maradt (volna) a döntés. A csapatok hatalmas erőket mozgosítottak, állandósult a Phoenix nyomása, míg a Krokodilok figyelme elsősorban a védekezésre irányult. Az egyenlítést mégis egy (bal)szerencsés mozzanat hozta meg a vendégek számára a 46-ik percben. A mérkőzés hajrájában pedig emberelőnybe is került a Phoenix, azonban igazi helyzetig nem jutottak el, és a kivédekezett hátrány a Krokodilok lendületét hozta meg, azonban gólt már ők sem szereztek, így maradt a döntetlen.

Kitűnő mérkőzésen, remek egyéni teljesítményekkel és nagyszerű csapatmunkával nagy eredményt értek el a Krokodilok az előzetesen talán esélyesebbnek tartott Phoenix ellen. Azonban, ahogy az egy héttel ezelőtti U17 meccs után sejtettük, most már tudjuk: ez a csapat harcban van a bajnoki címért!

A Dunai Krokodilok SE U19-es csapata a mérkőzés előtti fogadalomnál

U19, 3. forduló
Dunai Krokodilok SE - Phoenix Fireball SE 3:3

Krokodilok pontszerzők:
Hoffmann Tamás (2+0), Holndonner Milán (1+0), Saranyik Bence (0+1), Medica Filippo (0+1), Kvasznicska Norbert (0+1, 2 perc)