U17: Nagyobb súlycsoportban az SZPK
Hozzáadva: 2014-11-10 08:07:57
A toronymagasan bajnoki címre esélyes SZPK ellen léptünk pályára Komáromban az U17-es bajnokságban.

Tulajdonképpen rangadónak is nevezhettük volna a mérkőzést, hiszen a két ikonikus egyesület minden korosztályban hatalmas csatát vív egymással, illetve a mérkőzés előtt csak a Krokodilok és az SZPK álltak hibátlan teljesítménnyel a bajnokság élén. Igaz, a komáromiak a Phoenixet is legyőzték, míg a Krokik két kötelező győzelmet arattak.

A realitás ugyanakkor az, hogy ez az SZPK garnitúra valószínűleg egy lépéssel a Phoenix, és "kilométerekkel" a mezőny többi csapata előtt jár, és az idei U17-es bajnokság elsőszámú esélyese.

Mindez a legkevésbé sem látszott a meccs első harmadában, hiszen a Krokodilok tudatos, fegyelmezett védekezésével és hatékony kontráival szemben nem sok minden tudott kezdeni a komáromi csapat. Hoffmann Tamás szerezte meg a vezetést, majd az SZPK fordítása után Kvasznicska Norbert egyenlített ki emberhátrányban, ami után érkezett is néhány "ébresztő" a mintegy 75 hazai szurkolótól. A kérés sajnos meghallgatásra talált, 2 gyors góllal elhúzott az SZPK, és a 4-2-vel zárult első játékrész után már egy másik mérkőzés folyt...

A komáromiak a játék minden elemében, támadásban, védekezésben, kapus teljesítményben, sebességben fölénk nőttek, és percről-percre morzsolták fel a fáradó Krokodilokat, akik Varga Ricsi sérülése miatt mindössze 9 mezőnyjátékossal léptek pályára. A Hoffmann - Kvasznicska páros ugyan egálra hozta a saját sorát, gyönyörű megoldásaik voltak, és sokszor tarthatatlannak tűntek, de ez nem lehetett elég a szoros meccshez. Egy-egy elcsúszott védekezést, elvesztett párharcot azonnal góllal büntettek a hazaiak. 40 perc után 11-4 volt az állás, a végeredmény 17-6.

A nagy gólkülönbségű vereség ellenére rengeteg pozitívum volt a Krokodilok játékában az U19 válogatottak játéka mellett is. Babusa Karolina rengeteg nagy labdát és büntetőt fogott, Medica Fili hatalmas gólt lőtt, a fiataljaink állták a sarat a lényegesen nagyobb és erősebb komáromi játékosok ellen. A csapat együtt volt, tette a dolgát a legjobb tudása szerint, ami ezen a napon ennyire volt elég. Egészen biztosan lesz ez másképp is.

U17. 3. forduló
SZPK Komárom - Dunai Krokodilok SE 17 : 6

Dunai Krokodilok SE:
Babusa Karolina G, Hoffmann Tamás C (2+2), Horváth Benedek, Horváth Gergely, Kvasznicska Norbert (3+1, 4 perc), Lukácsi Boldizsár (0+1, 2 perc), Luttenberger Zoltán (2 perc), Magyar Csaba (2 perc), Medica Filippo (1+0), Saranyik Bence