Sok hűhó semmiért
Hozzáadva: 2012-04-23 14:23:56
2011/12 bajnokaként első meccsünkön az SZPK csapatával mérkőztünk meg. Bár igazi tétje már nem volt a találkozónak, de mégis egy remek iramú mérkőzés kerekedett belőle, amin végül egy igazságos döntetlen született.

A meccs kedden reggel kezdődött, amikor is a törökbálinti iskola igazgatója jelezte nekünk, hogy a komáromi csapat szurkolói mostantól ki vannak tiltva az intézményből. Pár óra telefonálgatás, intézkedés után sikerült az eredeti időpontban megrendezni a meccset az érdi csarnokban, hogy ne kelljen szurkolók nélkül lejátszani a meccset. A döntéshez mind ellenfelünk, mind a szövetség hozzájárult. Az ARES CSAPATÁNAK EZÚTON IS KÖSZÖNJÜK A SEGÍTSÉGET, hogy használhattuk a palánkjukat és nem kellett a miénket oda-vissza szállítgatni, vasárnap délutáni pótelfoglaltságként.
A meccs rögtön egy V9-el kezdődött. Na nem kiállítással, hanem a vendégek 9-es számú játékosa lőtt gól az első percben. A hirtelen jött gólra mezőnyharc jött, ami a harmad feléig meddőnek mutatkozott, de ekkor ismét mattolták védelmünket. Egy perccel később emberelőnybe kerültünk amit Varga értékesített is, de a bírók érvénytelenítették a találatot magas ütő címen. Nem volt az. Ami azonban meg van írva, azon változtatni nem lehet, pár perccel később egy újabb emberelőnyből 2-1re módosítottuk az állást. Ezt már megadták. Egy percre rá azonban bűntetőből vissza is állt a két gólos különbség. Ami után már csak egy páros kiállítás növelte a sorok számát a jegyzőkönyvben.
A második harmadra semmi nem változott. Mentek a csapatok, felváltva lődözték a gólokat, a bírók meg itt-ott kiállításokkal színezték a történetet. Kaptunk még egy gólt bűntetőből, majd egyet magas ütővel is amit érdekes módon megadtak a bírók pedig látták is, mondván, hogy elsőre nem találta el a labdát. Legutóbb még az is szabadütés volt, de sebaj. A nagyobbik baj, hogy Molnár egy nagyon csúnya, szándékos belépőt kapott a palánk mellett, de a síp ismét néma maradt (szerencsére nem sérült meg). Az állás volt már 2-5 és 3-6 is, de a harmad végére Ressely N., Varga és Pazsák góljaival felzárkóztunk egy gólra 5-6.
A harmadik harmadot egyértelműen jobban kezdtük ellenfelünknél. A teljes pályát uralva folyamatosan támadtunk és 9 perc elteltével Varga 1, Dombauer 2 találatával már mi vezettünk 9-7re. Innen azonban megfordult a képlet és ellenfelünk visszaszerezte 1 gólos előnyét amit Pazsák még 2 perccel a vége előtt egalizált. A meccs vége felé már szinte folyamatosan alakítottuk ki a helyzeteinket, de azok sorra kimaradtak, a vendégek viszont eredményes kontráikkal tartották magukat a mérkőzésben. 10-10 után már nem változott az állás, teljesen igazságos döntetlen született egy hajtós, brusztolós találkozón.
Az idei szezon utolsó mérkőzésén a Phoenix vendégei leszünk május 6-án 12:00kor, várunk mindenkit szeretettel.

Dunai Krokodilok SE - SZPK-Nokia Komárom 10 – 10 (1-3, 5-4, 4-3)
Ressely N. 1+0 (4 perc), Molnár 2+0, Varga 2,5+2 (2 perc), Hollósi 1+0, Pazsák 2+1, Dombauer 2+2, Ressely K. 0+2 (2 perc), Galsai 0+1, Simon 0+2