Movember
Hozzáadva: 2014-11-27 23:36:06
Bajusz jelszóval vágtunk neki hétvégén A CH meccsnek.

A tudás hatalom, a bajusz kirány, a két pont a miénk. Kisebb kiegészítéssel így hangzik a Movember jelszava, melynek a lényege, hogy novemberben bajusz növesztésével igyekeznek szerte a világon felhívni az emberek figyelmét a prosztatarákra, a veszélyeire és a megelőzés fontosságára. Számos világhírű sportoló vállalja ezt a teljes novemberre, de mivel mi földönfutó dolgozó emberek vagyunk csak egy napra vállaltuk be ezt a fajta figyelemfelkeltést.

A mérkőzés nagy iramban kezdődött. Javarészt sikerült kontrollálnunk a játékot, de vendéglátónk komoly tempót diktálva igyekezett nyomást helyezni ránk, így egy izgalmas meccs volt kialakulóban. Az első gólra egészen a 14. percig kellett várni, amikor végre megszereztük a vezetést. Azon kívül, hogy így 0:1 volt a kijelzőn nem sokat változott a játék képe. Kemény harc ment a labdákért és gyors ámde pontatlan támadásokat vezetett mindkét csapat, amint megszerezte a játékszert. A játékrész vége előtt még egy páros kiállítás volt ami megzavarta ezt a rendet, de szünetre mindkét csapat azzal mehetett, hogy jó tempóban, kemény védekezéssel játszott, csak kicsit nyugtatni kellett a játékot ahhoz, hogy magukhoz ragadják a kezdeményezést.
Ezt a mentális átállást nekünk sikerült korábban meglépnünk és a második harmad 30. másodpercében már rezdült is a CH hálója. Bár két perc elteltével erre még érkezett válasz egy elég vicces gól keretein belül (kapusunk addig forgolódott hogy megtalálja a labdát egy védett távoli lövés után, míg egyszercsak berúgta a kapujába), de a mérkőzés felére már 3 góllal vezettünk és uraltuk a meccset (az igazsághoz hozzátartozik, hogy a CH jó vendéglátóként lőtt magának egy kb ugyanolyan röhejes gólt mint amit mi). Az ötödik gólunkat rögtön egy időkérés követte, ami után rendezte sorait a hazai csapat, így 5:1-gyel készülhettünk a végső összecsapásra.
Csapatunk nevéhez híven ahogy megérezte a vérszagot és ellenfelének csökkenő lendületét rögtön kettőzött erővel támadott. Magas fordulatszámon pörgött továbbra is a mérkőzés és már néhány kiállítás is tarkította a játék képét, miközben góljaink száma lassan de biztosan növekedett. Az utolsó percekre már a kialakult 9:2-es végeredmény mellett játszottak a csapatok, de egy emberhátránynál több már nem fért bele a játékunkba.
Fontos két pontot szereztünk a bajnokságban igencsak ingadozó teljesítményt nyújtó ellenfelünktől, akik utoljára léptek pályára ebben az összeállításban, mert a Kinizsi TTK felbomlásával több remek játékossal is kiegészültek így a következő mérkőzésen már egy szépen kipofozott kis csapat fog pályára lépni CH színekben. Nekünk maradt a győzelem és készülhetünk a visszavágókra, ami a fent említett okból rögtön egy szünettel fog kezdődni számunkra, merthogy a kinizsi lett volna az ellenfelünk.

IBK CH - Dunai Krokodilok SE 2:9 (0:1, 1:4, 1:4)
Dombauer 0+1, Galsai 1+1 (4 perc), Hollósi 1+0 (4 perc), Kollár 2 perc, Molnár 1+0, Pazsák 1+1, Ressely K. 0+1, Ressely N. 3+1, Schauer 1+1, Varga 1+2