Mindenhol jó, de a legjobb otthon
Hozzáadva: 2010-10-19 21:30:27
A Dunaújváros vendégjátéka után ismét otthon játszhatott a Dunai Krokodilok, mivel a Mesehősök csapata egy időre a törökbálinti csarnokot kénytelen igénybe venni a hazai mérkőzéseire. Így hazai pályán vendégként szerepelt a Krokodilok csapata. Hogy ez milyen hatással volt a hüllőkre, kiderül a tovább után.

Tavaly kétszer is szoros meccsen dőlt el a két pont sorsa a hüllők javára, ami nélkül lehet hogy nem lett volna elég a múlt szezonban a Debrecen legyőzése, a Diamondsot is térdre kellett volna kényszeríteni a bajnoki címért.

A szezon eddigi legjobban sikerült bemelegítése után, kellően felpörögve és koncentráltan kezdék meg a krokik a mérkőzést. A taktikában az állt, hogy 4 sorral, végig letámadva játszák végig a mérkőzést, kellő agresszivitással, tempót diktálva. Ezt mi mutatná jobban, mint az, hogy Schauer az első percben gólt jegyzett, méghozzá Fuchs passzából. A kapus lábai között lőtte a labdát a kapuba a bal szélről. A két védő összjátékával 0-1 ide.

Két és fél perccel később az újonnan összekovácsolt Galsai – Pazsák – Dombauer hármasból, a legkisebb és a legnagyobb játszott össze. Galsai szolgálta ki Pazsákot, aki 2 méterről a léc alá lőtte a labdát. 0-2. A lendület töretlennek tűnt.

Másfél perccel később egy kisebb rövidzárlatot kihasználva Kelemen lőtt nagy (?) gólt. Félpálya környékén vállalt el egy lövést, amiből úgy látszott, hogy veszélytelen. Ám Rab kapuja felett a labda úgy döntött, hogy elfárad és lefelé csapódik. 1-2.

A nagyjából percenkénti gólok sorozta folytatása érdekében, Duró akasztott hosszú felsőt.
A Krokodilok cserélni mentek, ezt észrevéve a CH is levonult a pályáról, olyannyira, hogy a 15-ös felvezette a labdát a fél pályáig, majd jobbra kisodródva húzta el. 1-3.

Miért is szakadna meg ez a szép egy perces sorozat, az ifjabbik Ressely kap labdát Zeleitől, amit gólra vált. 1-4.

A bátyja egészen pontosan 22 másodpercig bírta ezt elviselni, majd a kaput megkerülve, a palánkok illesztését oldalt megvizsgálva fordult be és húzta a léc alá a labdát. Krisztián – Norbi 1-1. Mesehősök – Krokodilok 1-5.

Ezután több mint 7 percet kellett várni a következő gólra, viszont ezt a CH jegyezte. Pupek passzát értékesítette Kovács, amellyel jelenlétüket igazolták a hazaiak. 2-5.

A gólra jött a gyors Krokodil válasz, Bozsó „szerény” Tamás tálalt Galsainak, aki nem hibázott. 2-6
Az első harmad után biztosnak tűnhetett a Mesehősök lesatírozása a pályáról.

A második harmadban megszületett az első kettőperces büntetés is, amit Zsoldos kapott szabálytalan távolságért. Az előnyt nem sikerült kihasználni, maradt a 2-6.

5-5 ellen viszont Varga hozta helyzetbe Pajort, aki most nem a levegőből talált be, sokan csodálkoztak is rajta.

Az asszisztján felbuzdulva Gergő egy szabadütés révén, a bélyegévé vált „buzizással” szerezte önmaga első, a krokodilok 8. gólját.

Ezután egy CH támadást állított meg az addig hibátlanul játszó Magyar. A félpályánál „gáncsolta” ellenfelét, mire a bírók késleltetni kezdték a kiállítást. 10 méterrel később ismét elkövette ugyanezt, amelyet plusz két perccel jutalmaztak a bírók. A szokatlan esetet nem értette Galsai sem, aki a nem megfelelő módon való érdeklődésre (nem a hangsúly felvitelével volt a gond) ajándékba 2 percet kapott. Tehát Magyar 2+2 p. (gáncsolás), Galsai 2 p. (sportszerűtlen magatartás). Hogy világosan lássunk: 5 a 3 ellen támad a CH, ha gólt kap a Krokodilok, továbbra is 5 a 3 marad Magyar második kettő perce miatt, majd csak ezután kezdődik Galsai 2 percének a mérése.

A hátrányra Bozsó – Duró – Varga hármas lépett a pályára. Egy kicsit szerencsétlenebb helyzet után Ulicza értékesítette az előny, a bal alsóba talált. 3-8.

A kiállítások lejárásáig már nem tudott gólt szerezni Kelemen csapata. Sajnos ezzel párhuzamban a Krokodilok is elvesztették a fonalat. Nem született több gól a részükről.
A bajt csak tetézte Hollósi szabálytalan lökése, amelyet teljesen jogosan ítéltek meg. Ezt Kovács G. köszönte meg Liebe Gyuri passzából, aki a második assistját jegyezte ezzel. 4-8. Zárkózik a Mesehősök.

Egy Krokodil kihagyott helyzet után a CH kontrázott, amelyet Pazsák állított meg, későn és szabálytalanul, viszont ezzel megóvva a góltól a csapatot. Az ítélet természetesen büntetőlövés. Kovács állt a labda mögé, és lassú labdavezetés után Rab keze mellett/alatt gurított a hálóba. 5-8

Az öt gólos Krokodil előny 3-ra olvadt, és a labdaszerzések utáni gyors előrepasszok pontatlanságából adódóan, óriási káosz uralkodott el a Krokodil térfélen. Rabnak nem egyszer kellett bravúrral hárítania, és megcsókolnia a vasat.

Ha nem lenne elég, még 2 darab 2 percest összeszedett a „vendég” csapat, csak azért hogy izgalmassá tegye a végét. Ambrus fekvő játékért, Hollósi odaütésért ült. A hátrányban nagyon jól működött a védekezés, az ellenfél alig jutott lövéshez, sőt, több szerencsével a hüllők szerezhettek volna gólt.

Ez azonban nem sikerült, a CH sem talált be, így maradt a 8-5-ös Krokodil siker.

A játék képét tekintve, jól, taktikusan, szép játékkal nyertek a vendéghazaiak, viszont az emberhátrányok felesleges kiharcolása és így kivédekezése még mindig sok erőt emészt fel a csapatban. Az újonnan összerakott sorok jól működtek együtt, viszont a mérkőzés második felére elfelejtették a tempo diktálását, és ez lehetett az oka annak, hogy nem nyert többel a gárda.
Meg kell tartani a melegítés intenzitását, a koncentrációt, a szép labdajáratást és tartást, de el kell felejteni a reklamálást, a felesleges odaütéseket, lökéseket, durvaságokat, ezen mérkőzések is múlhatnak.

Jövő héten a Phoenix csapatával ütközik a Krokodilok gárdája, a helyszín ismét Törökbálint.