Mesehősök oda-vissza
Hozzáadva: 2013-02-11 15:58:05
Ősszel, hazai pályán meglepően simán győztük le a Mesehősöket, így egészen biztosak lehettünk benne, hogy most szeretnének visszavágni.

Ősszel, hazai pályán meglepően simán győztük le a Mesehősöket, így egészen biztosak lehettünk benne, hogy most szeretnének visszavágni. Ennek megfelelően zárt védekezéssel és kontratámadásokkal kezdtünk, aminek az eredménye két gyors gólban meg is mutatkozott. Lett volna egy harmadik is egy szabadütésből, de ezt a sporik visszafújták és itt meg is tört a lendület. Egy távoli lövéssel, majd egy emberelőnyös góllal egyenlített a hazai csapat. A harmad vége előtt nem sokkal emberelőnybe kerültünk és akárcsak előző alkalommal, ezt is kihasználtuk. Dombauer talált egy passzsávot Molnár felé, aki éppen a gólvonalnál ácsorgott és ha már ott volt be is verte második gólját így 3-2vel mehettünk pihenni.
A második harmadra több mozgással próbáltuk kellemetlenebbé tenni ellenfelünk életét. Lehet ez sikerült is volna 5az5-ben de ez a felállás elég ritka volt a harmad első felében. Fegyelmezetlenségünket újabb egyenlítéssel jutalmazta a hazai csapat, de a játék képén már látszódott, hogy csak idő kérdése és meg fogjuk törni az ellenállást. Aztán a harmad felénél első sorunk két egészen fenomenális cserét produkált és rögtön megint két gól volt az előnyünk. Ez még nem hozta meg a kívánt áttörést, de az alaphangot már megadta.
A harmadik harmadban aztán elengedtük a láncról a Krokodilokat és átálltunk helyenként 2, helyenként 5 emberes letámadásra és erre már nem volt ellenszere vendéglátónknak. 7 perc elteltével már 5 gól volt az előnyünk. Folyamatos támadásokkal zaklattuk ellenfelünket amiben ugyan benne volt a hátsó alakzat kinyílása is néha, de Nagy Ádám rolót húzott a kapu elé és remek kidobásokkal is segítette társait. A hajrában lőttünk további két gólt és bár a meccs végén kettős hátrányban kaptunk még egyet, de ez sem változtatott azon, hogy a harmadik harmadot végig domináltuk. A végeredmény 10-4 lett ide, aminél még fontosabb talán, hogy rendkívül magabiztos játékkal rukkoltunk elő még úgy is, hogy több helyen hiányzókat kellett pótolnunk.
Következő hétvégén egy elődöntő vár ránk a Magyar Kupában, amin Miskolc csapatának vendégei leszünk.

IBK Cartoon Heroes – Dunai Krokodilok SE 4:10 (2:3, 1:2, 1:5)