Ismét kupadöntőben a Krokodilok
Hozzáadva: 2013-02-18 16:04:12
Miskolcra utazott a csapat a hétvégén, hogy 5 év alatt negyedszer is kivívhassa magának a Kupadöntőbe jutás jogát. Ha az eredményt nézzük, sikerült.

Több reklamációt is kaptunk tavaly, hogy nem tudtak mit kezdeni a 18 db már előre legyártott 2011/12-es Magyar Kupa Dunai Krokodiloknak kiállított ezüstérmével, mert voltunk olyan szívesek és kiestünk rögtön az első körben. Hogy ne érje szó a ház elejét, idén nem követtük el ugyanezt a hibát és bejutottunk 2008/09es szezon óta negyedszer is a hazai floorball második legrangosabb sorozatának döntőjébe.
Az elődöntőt abban a Generali Arénában kellett megvívni a hazai Miskolc csapata ellen, ahol már veszítettünk egy kupadöntőt. Némileg ellentmondásos a kép, mert annak idején nagyon jól játszottunk és végig domináltuk a meccset és szinte hihetetlen volt, hogy nem nyertünk, most azonban borzasztó teljesítményt nyújtottunk és mégis nyertünk.
A mérkőzésről nem írok sokat, mert amit tudnék annak a miskolci csapat oldalán lenne a helye. Gyakorlatilag teljesen jól felmérték az esélyeiket és a lehetőségeiket és majdnem tökéletesen kivitelezték a taktikájukat, mi pedig asszisztáltunk ehhez. Ennek köszönhetően az 52. percben még 7-6-ra vezettünk csak és az egyenlítés sem tűnt irreálisnak. Ekkor már csak egy kis szerencse kellett volna vendéglátónknak ahhoz, hogy óriási meglepetést szerezzenek, de mikor elkezdtek támadni kinyíltak és a végjátékban nem hibáztunk. 11-6 lett a vége, amit semmi másnak nem köszönhetünk mint tapasztaltságunknak és annak, hogy magabiztosak és higgadtak tudtunk maradni, mert a játékunk semmilyen átütő erőt nem képviselt ezen a napon.
Említést érdemel, hogy hiányzónk is volt rendesen, de egy percig sem gondolhatjuk, hogy ennek bármi köze is lett volna a mutatott játékhoz.
Végső soron a győzelem megvan és ez a legfontosabb, de gratuláció nem jár mellé. Egy hónap van hátra és bedurvul a szezon, a csapból is Phoenix és SZPK meccsek fognak folyni. Ha addigra nem kapjuk össze magunkat, akkor megszerezhetjük a 4. kupa ezüstünket is és ez még csak a legkisebb bajunk lesz.
A kupadöntőt az április 6-7-i hétvégén rendezik és ellenfelünk akárcsak a legutóbbi döntőnkben az SZPK csapata lesz, akik utoljára közel 3 éve, 2010 február 27-én kaptak ki a kupasorozatban….de akkor pont tőlünk.

Miskolci Szabadidőközpont FE – Dunai Krokodilok SE ’A’ 6-11 (2-2, 3-4, 1-5)
Ressely N. 1+1 (2 perc), Ressely K. 3+0, Pazsák 2+1, Hollósi 1+0, Bozsó 1+1, Simon 1+2 (2 perc), Molnár 1+0, Dombauer 1+4, Szabó 1+0 (2 perc), Ambrus 0+1, Galsai 0+1