Krokodilok unihoki kupa Érden
Adó 1%
Fiatalos lendület vs. rutin
Hozzáadva: 2011-01-25 21:43:35
Bár a szoros élmezőny miatt egyetlen meccset sem vehetünk könnyedén, a mai Phoenix elleni mégis kiemelkedik a sorból.

Pafféri Andris fiataljai évről évre több borsot törtnek az orrunk alá, ősszel ráadásul néhány másodperccel a mérkőzés vége előtt egyenlítettek, ezzel is jelezve, hogy az utolsó pillanatig komolyan kell vennünk őket.

Ahhoz, hogy az idei címvédésünk sikeresen megvalósuljon, egy komoly csatát kellett megvívnunk a Németh Zoltán által vezetett fiatalokkal.
Ennek megfelelően a meccs előtti héten a Krokodilok minden tagja fogadkozott, és az edzéseken megmutatta, hogy rajta nem fog múlni.
Azonban érdekes módon a bemelegítés alatt, a kilátogató szép számú néző csupa mosolygós, felszabadult Krokodil játékost látott, akik komolyan dolgozva, de a mozgás minden pillanatát élvezve kergették a játékszert.
Történt mindez azért, mert Tozsó kérésének megfelelően “Just for fun!” jeligével álltunk a mérkőzéshez.
Az edzői szakmát kóstolgató mester jól érezte, hogy le kell venni a görcsös terhet a játékosokról.
Ez olyan jól sikerült, hogy Bedő a 3. percben máris góllal köszönt be, ezt követte Guzsaly, aki egy szabadütés után nézte meg, hol lakik a keresztes.
A 17. percben már 4 gólnál jártunk, köszönhetően Ressely és Pazsák találatainak.
Régen kezdtünk ilyen jól, az ellenfél nem találta a teljes letámadásunk ellenszerét, így rengetek labdát szereztünk már az ő térfelükön, és aztán lendületesen, sok lövéssel fejeztük be a támadásokat.
Azért 4 másodperccel az első harmad vége előtt Harangozó gólja jelezte, hogy nem csak egyedül vagyunk a pályán...
A második harmadot hasonló tempóval, 100%-on kezdtük, így 9 perc alatt már 7-1 állt a kijelzőn. Ebben a harmadban a fiatalok közül Szabó Viktor villogott, akit Dombauer hozott 2x is kihagyhatatlan helyzetbe.
Domba, úgy tűnt, hogy ezen a mérkőzésen megtalálta tavalyi formáját, hiszen 1 góllal és 4 gólpasszal, valamint számtalan szépségdíjas csellel vétette észre magát.
Ebben a harmadban 2 Phoenix gól született, mindkettőt Rácz Domonkos szerezte, így 8-3-al vonultak a csapatok az öltözőbe.
A harmadik harmadban Tozsó is ütőt ragadott, sőt Dombauernek hála 2 lehetősége is akadt a gólszerzésre, de ezen az estén nem növelte a pontjai számát.
Nem úgy Ambrus, aki Duró szöktetésével rohant a kapuig, és úgy vágta be a labdát, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lett volna.
Eztán még az idősebb Ressely lőtt egy akkora gólt, amit régóta nem láttunk tőle, és végül a család ifjabb üdvöskéje, is megrezgette a hálót. A teljességhez még hozzátartozik Harangozó második gólja, így alakult ki a 4-12-es végeredmény.
Ezen a mérkőzésen minden összejött. A játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket, így egy percig sem volt kétség, hogy begyűjtjük a győzelemért járó két pontot. Ez azért is volt fontos, hiszen reményeink szerint a Phoneix-es srácok jövő héten pontot, pontokat csennek az éllovas  komáromiaktól, így lehetőségünk nyílik az első hely megszerzésére a tabellán.

Phoenix Fireball - Dunai Krokodilok SE: 4-12 (1-4, 3-8, 4-12)
Pontszerzők: Bedő 1+1, Galsai 0+1, Guzsaly 1+0, Ressely K. 2+1, Pazsák 1+0, Varga 1+0, Szabó V. 2+0, Ambrus 1+0, Ressely N 1+0, Duró 0+1, Dombauer 1+4