Egyik lépés a másik után....közben, helyett, vagy mi
Hozzáadva: 2012-10-17 14:47:08
Összegezve: 3 hét, 2,5 meccs, 4 pont. Részletekben pedig bedobok pár sört meg némi rövidet és megnyitom a kaput egy páhuzamos világba, majd egy féregjárattal összekötöm a mi univerzumunkkal.

Megkésve bár, de törve nem elkészült az összefoglaló a Neumann és a IBK CH mérkőzésekről. Viszont úgy döntöttem, hogy ha már így egy cikk készül, jól össze is keverem a két meccset, ha másért nem, hát a poén kedvéért.
Különösen a komáromi zakó után nem vettük fél vállról a mérkőzésre való felkészülést. Ellenfeleink már többször megtréfáltak minket az idő folyamán és rengeteg kellemetlen percet okoztak nekünk vereség formájában is. Mind hazai pályán, mind idegenben. Most részesülhettünk mindkettőből, hiszen Kartalon és Érden léptünk pályára.
A mérkőzés Krokodil fölénnyel kezdődött. Magabiztosan védekeztünk és indítottuk támadásainkat, folyamatos koncentrációra késztetve ezzel ellenfelünket. Az első harmadot összesítésben 4, egyenként két-két gólos előnnyel zártuk, egy bekapott góllal. (3 pontért ki lehet találni akkor az eredményeket).
A második harmadban tovább folytattuk játékunkat komoly nyomás alá helyezve mindkét ellenfelünket és bár egy kicsit csalok a játékrészekkel, de 7-1ig gond nélkül eljutottunk mindkét pályán. Ekkor azonban történt egy kis törés a párhuzamos világok síkjaiban és a harmadok összeolvadása mellett a következő 17 gól egy rendkívül érdekes szóróhálón ment keresztül. Ami az egyik világban mind az ellenfél kapujába ment, az a másik oldalon néha bekerült egy térhurokba és a saját kapunkban kötött ki. Pont úgy mint a flipperasztalon amikor felmegy a golyó az egyik rámpára és ahelyett, hogy szépen körbemenne egy ügyes kis rugós szerkezet visszadobja a karok közé.
Lényeg a lényegben, hogy az utolsó harmadot hoztuk 9-5re amiből szépen testvériesen kivette részét mindkét csapat.
Akit a végeredmény érdekel az megnézheti itt: http://hunfloorball.hu/index.php?pg=floorball_matches vagy esetleg legközelebb kilátogat a meccsre.
Akit az érdekel, hogy hogy játszottunk annak annyit tudok mondani, hogy megvalósítottuk az elképzeléseinket, javítottunk az emberelőnyös szituációkon és továbbra is megbízhatóan védekezzük a hátrányokat. Magabiztos játékkal hoztuk a meccse(ke)t és kezdünk belerázódni a szezonba.
Örvendetes hír, hogy Zelei Kristófot újra sorainkban tudhatjuk és ha már itt van gólt is lő, az viszont már kevésbbé, hogy Magyar Danit ebben az évben már biztosan nélkülöznünk kell.
A következő alkalom a bizonyításra Gödön lesz ahol annak megfelelően, hogy most dupla meccsről számolhattam be egy fél meccset már játszottunk múlt héten, hiszen a válogatott edzőmérkőzésen a megjelentek fele Krokodil volt. Így bebizonyosodott, hogy az idő síkja mindig kirúgja magát egyenesre és átlagban hozza az elvártakat.

Neumann FSE – Dunai Krokodilok SE – IBK CH 6:26:1 (1:5:0, 0:12:1, 5:9:0)
Zelei 1:0+0:2, Pazsák 1:5+1:1, Varga 3:0+1:3, Dombauer 1:1+0:4, Molnár 1:4+0:0 (4:0 perc), Bozsó 1:0+0:0 (2:0 perc), Ressely N. 1:2+0:2, Ressely K. 0:1+1:1, Simon 0:1+2:0, Bedő 0:0+1:0, Samu 0:+1:0, Galsai 0:2+0:1 (6 perc), Ambrus 0:0+0:1, Schauer 0:0+0:1, Fuchs (0:4 perc)