Beragadt az úthenger
Hozzáadva: 2011-10-06 22:14:49
Szombat, 19.30, Komárom, telt ház, fergeteges hangulat, igazi „TV-s” meccs a javából. Ezek a tökéletes kellékei az első igazi rangadónak, amire a 4. fordulóig kellett várniuk a Krokodiloknak.

Csapatunk 3 sorral, és 3 bevethető kapussal érkezett a mérkőzésre, az idei év legerősebb
összeállításában, a meccs súlyának megfelelően.
Jól sikerült bemelegítéssel hangolódtunk, és egészséges magabiztosság, elszántság érződött minden
játékoson.
A tétnek megfelelően az első harmad fele jobbára az „ismerkedéssel” telt, letámadásunknak
köszönhetően a komáromi hátvédek hosszú, magas paszokkal próbálták megjátszani csatáraikat, de
szerencsére az esetek nagy részében a hátvédpárosaink magabiztosan uralták a helyzeteket.
12 percre volt szükségünk, hogy először mattoljuk a hazai védelmet. Bedő indult meg egy hátul
megszerzett labdával és egy tökéletes keresztpasszal találta meg a fiatalabbik Resselyt, aki ezt a
figyelmességet remek góllal hálálta meg.
3 perc múlva jött az újabb Krokodil találat, Norbika ezúttal Galsai passzát váltott be egy gólra.
Kihasználva a rövidzárlatot, fél perccel később már 3-0 volt az eredmény Varga Gerinek hála, aki ravaszul
lőtte el a labdát a tétlenül ácsorgó védők között.
Nem kellett 2 perc a hazaiaknak, hogy megszerezzék első góljukat, Darai Máté passzából Nádor Krisztián
volt eredményes.
Másfél perccel később Ambrus „nagykeresztjéből” Varga Geri vágta be második találatát, így a harmad
végén 1-4 állt a kijelzőn.
A második harmadot ott folytattuk, ahol az elsőt abba hagytuk, hiszen 2 és fél perc alatt a Ressely család
mindkét tagja jelezte jelenlétét, így 22 perc után már 1-6 volt az eredmény.
Újabb adok-kapok után (a hazaiaknál Váradi, míg nálunk Hollósy villant) 2-7.
Fiatalokból álló sorunk egy emlékezetes momentummal jelezte, hogy még jópár évig számíthatunk rájuk.
Simon passzából Molnár Kristóf ébresztette fel a hosszú kapufánál szundikáló keresztest egy csilingelő
filóval.
2-8-nál felsejlett egy komoly zakó képe a hazaik részéről, de Hollósy buta szabálytalanságát a
játékvezetők 5 perces kiállítással büntették (teljesen joggal). A Komárom van olyan jó csapat, hogy egy
ilyen lehetőséget megragadjon, így a szünetre 4-8-ra módosították az eredményt.
Ettől az apró intermezzo-tól eltekintve a második peridódus után minden Krokodil érezte, hogy ezen az
estén csak egy csapatnak van esélye a győzelemre. Kapitányunk gyorsan rendet tett a fejekben, és egy
utolsó fogadkozás után kiszaladtunk a harmadik felvonásra.
Egy gól itt, három gól ott, sok futás, ütközések, kiállítások, csendesedő helyi ultrák jellemezték az utolsó
20 percet.
A lefújás pillanatában 6-9 állt a kijelzőn, és a jól elvégzett munka örömével az arcunkon köszöntük meg