2 pont az oroszlánbarlangból
Hozzáadva: 2015-01-09 11:15:27
Rendkívül fontos győzelmet aratott csapatunk Komáromban a hétvégén.

Nem tudom van e nagyobb közhely annál, a Magyar floorballban, hogy Komáromban nyerni nem könnyű, de ettől még igaz. Rendre felfűtött hangulat fogadja a vendégeket és a komáromi csapatok általában minden korosztályban, minden bajnokságban az élmezőnybe tartoznak, ha ez pedig nem lett volna elég, akkor csapatunk az első két rangadóját már elveszítette a szezonban, így egy harmadik vereség a komáromi csapattól már azt jelentette volna, hogy az alapszakaszt nem zárhattuk volna a harmadiknál jobb helyen, ami értékes rájátszásbeli pontokba kerülhetett volna a maga idején.
Komoly volt tehát a tét, fegyelmezett játékra volt szükség, de a hosszú karácsonyi ( és az az előtti) szünet lassan akart elmúlni. Még a nyolcadik perc sem fejeződött be és máris két gólos hátrányban voltunk, egy takarásból érkező megpattanó lövés, valamint egy hátul eladott labda után. Persze a baj nem jár egyedül így még egy-két csere és elveszítettük Galsai Pétert is a meccsre egy kisebb sérülés miatt. Azonban lassan kezdett működni a rendszer. Hátul hamarabb szereztünk labdákat, magabiztosabban birtokoltuk a játékszert és kontráink is egyre veszélyesebbé váltak. Mindez együtt nyomás alá helyezte vendéglátónkat és még a harmad vége előtt szépítettünk Ressely Norbi révén. 2-1
A második etapra nem volt semmi más dolgunk csak folytatni amit elkezdtünk az előzőben. Ebben hiba nem is volt, azonban ellenfelünk védekezése etől még nem gyengült meg. 12 perc kellett hogy át tudjuk venni a vezetést. Ennyi idő kellett, hogy a Dombauer-Hollósi-Ressely K. csatársor két tikitakival is eljusson a komáromi kapuig. Először Dombauer a nyolcadik, majd Hollósi a 13. percben váltotta gólra az idősebbik Ressely passzát. Megkűzdöttünk érte, de végre vezettünk. A játék folyamatosan magas fordulatszámon pörgött és hamarosan jött az első kiállítás is, amit nekünk kellett védekeznünk. Járatta a labdát a hazai csapat, veszélyeztettek is, de gólig szerencsére nem jutottak. Pár perccel később ugyanezt mondhatta a narancsmezes kispad is, mikor a két perces kiállításuk lejárt és néhány ígéretes helyzeten kívül mást nem tudtunk felmutatni. Az események hatására, harmad utolsó perceire felfokozott hangulatba került a csapat, elkezdtünk foglalkozni a játékon kívüli dolgokkal is és félő volt, hogy még egyenlít ellenfelünk kihasználva dekoncentráltságunkat, de a harmad vége megmentett minket. 2-3
Szünetben aztán mentálisan összeszedtük magunkat az utolsó felvonásra és ismét a nyugodtan, teljes fókusszal játszottuk a játékunkat, egészen a harmad feléig, amikor egy kontra utat talált védelmünkön keresztül és egyenlített a házigazda. Ezzel kezdetét vette egy „őrülj meg” két perc, ugyanis két cserével később egy saját sarkunkban megszerzett labda két-három passz után Pazsák Csabihoz került, aki óriás gólt akaszott. Újonnan szerzett vezetésünknek egészen pontosan 21 másodpercig örülhettünk, mert ismét egyenlő volt az állás, ám ezúttal csak a következő cseréig kellett várni, hogy Ressely Krisztián előhúzza halhatatlan filói egyikét az ingujjából, így 14 másodperc múlva újra nálunk volt az előny. Kétség nem fért hozzá, hogy a két remek fizikumú csapat közül az fog felülkerekedni aki előbb tudja rendezni a sorait és ezek mi lettünk. Magabiztosan játszottuk tovább a játékunkat, míg a hazaiak továbbra is kivártak, hogy mikor hibázunk, de ez többet nem történt meg a meccsen. Az utolsó percekben lehozta a kapusát a narancsmezes brigád, de sorra minden próbálkozásuk lepattant remekül blokkoló játékosainkról és ha már ők tehetetlenek voltak akkor Kiki védett hatalmasat.
4-5 lett a találkozó vége és ahogy az elején említettem, ezzel rendkívül fontos pontot szereztünk, de ami ennél is fontosabb, hogy a szezon messze legjobb játékát tudtuk hozni. Erre a magabiztos, friss és ötletes játékra kell építenünk a továbbiakban és akkor ismét beszélhetünk arról, hogy megvédhetjük a címünket.
Ha pedig tovább akarunk építkezni - márpedig akarunk - akkor azt villámgyorsan kell, mert a következő mérkőzésünk egy Phoenix elleni kupameccs lesz, ahol rögtön komoly próba elé leszünk állítva.
A kupameccs január 11-én lesz 18:40-kor, a szokásoktól eltérően Érden a nagy csarnokban lesz, nem a megszokott hazai pályánkon. Gyertek szurkolni, legyen remek hangulat! 3….2….1……óóóóóóóóóóóó

SZPK Komárom - Dunai Krokodilok SE 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
Ressely N. 1+0, Zelei 0+1, Pazsák 1+0 (2 perc), Bozsó 0+1, Ressely K. 1+2, Hollósi 1+0, Dombauer 1+0, Schauer 0+1